Wyciskarka mechaniczna czy elektryczna?

Opublikowano przez Redaktor

Coraz więcej osób docenia zalety własnoręcznie przygotowywanych soków. Swoja własna wyciskarka pomoże wyczarować pyszny i zdrowy napój. Na jaką jednak postawić: mechaniczna czy elektryczną? Która jest lepsza i dlaczego?

 

Wyciskarki mechaniczne

 

Najczęściej są to naprawdę duże urządzenia, których waga może dochodzić nawet do pięciu kilogramów. Ich przeniesienie z miejsca na miejsce nie jest więc proste. Wszystko za sprawą ogromnego ślimaka i silnika. Dużo waży również sama obudowa, która musi pomieścić niezwykle ciężkie części. Można wprawdzie postawić na model z poliwęglanu, ale będzie on kosztował majątek.

 

Wyciskarki mechaniczne będą więc dobre tylko wtedy, kiedy możemy w kuchni przeznaczyć na nie stałe miejsce i po prostu ich nie przestawiać. W przeciwnym razie trzeba będzie się nieźle nadźwigać.

 

Wyciskarki elektryczne

 

To prawdziwy hit na rynku! Szturmem podbiły serca tych, dla których nieobojętne jest własne zdrowie i samopoczucie. Posiadają szereg zalet, które sprawiają, że to właśnie na ich kupno decyduje się coraz więcej osób.

 

Elektryczne wyciskarki do soków to dzisiaj urządzenia wielofunkcyjne. Kupując jeden sprzęt, zyskujemy między innymi:

 

  • wyciskarkę;
  • blender.

 

Dzięki temu pozwala na przygotowanie nie tylko zdrowych soków i pysznych napojów, ale także bardzo gęstych i wartościowych smoothie.

 

Dodatkowo są to urządzenia, których czyszczenie nie nastręcza żadnych większych trudności. Wszystkie te elementy, które mają bezpośrednią styczność z owocami, warzywa lub przygotowanym z nich sokiem można bez trudu zdemontować i umieścić w zmywarce. W modelach uważanych za jedne z lepszych na dwie części można rozebrać wirówkę – dzięki temu sitko oraz tarczę można wyczyścić idealnie. Nie pozostaną na niej żadne resztki jedzenia. Zapomnieć można więc o czyszczeniu, które zajmie nam długie godziny.

 

Nowoczesne wyciskarki elektryczne charakteryzują się także naprawdę szerokim lejem wsypowym. Sprawia to, że różne owoce i warzywa można bez trudu włożyć do urządzenia. Odpowiedni rozmiar pozwala na wrzucanie niektórych z nich w całości, co znacznie usprawnia proces przygotowania soku.

 

Niewątpliwym plusem tego rodzaju urządzeń jest autoregulacja prędkości. Co to oznacza? Nowoczesne wyciskarki do soków wyposażone są tylko w jeden przycisk, który służy do ich włączania oraz wyłączania. Prędkość regulowana jest natomiast samoistnie – urządzenie reaguje na to, jak twarde są owoce i warzywa oraz jaka jest ich konsystencja. Sprawia to, że cały proces przygotowania soku czy napoju jest jeszcze prostszy.

 

Które urządzenie ostateczne wybrać?

 

Wszystko jest oczywiście uzależnione od naszych oczekiwań, preferencji oraz tego, jak dużo miejsca mamy w kuchni. Wydaje się jednak, że wyciskarki elektryczne to urządzenie o wiele lepsze. Przede wszystkim są lżejsze, zajmują mniej miejsca, a do tego posiadają mnóstwo opcji dodatkowych, które zwiększają zakres ich zastosowań. Wszystko to sprawia, że z ich pomocą przygotować można nie tylko pyszny sok, ale również gęste smoothie i to w naprawdę wyjątkowo prosty sposób.