Świeże warzywa i owoce – jak je wykorzystać ?

Opublikowano przez admin

Wiosna zachwyca nas nie tylko wspaniałą pogodą, ale także bogactwem warzyw i owoców. To najlepszy sezon na pyszne sałatki, świeże soki i inne zachwycające dania, jakie urzekają swoimi kolorami, smakami i możliwościami, które dają nam w naszej kuchni. Warto skorzystać z takich opcji i postawić na kreatywność kulinarną. Nie ma przecież nic lepszego niż młode warzywa i sok wyciskany prosto z owoców. To solidna dawka witamin i minerałów, które doskonale wzmacniają organizm, dodają energii i poprawiają nastrój.

Wyciskarki do owoców

Pełnowartościowy sok z owoców uzyskamy tylko wyłącznie wtedy, gdy korzystamy ze specjalnej wyciskarki. Inne urządzenia pozbawiają je witamin i minerałów, a więc tego, co jest w nich najcenniejsze. W momencie, gdy stawiamy na wyciskarkę do owoców, mamy pewność, że dostajemy wszystko to, co w naturze najlepsze. Marka Novis zapewnia wysokiej jakości wyposażenie kuchenne, które doskonale sprawdzi się nie tylko wiosną, ale także przez cały rok. Mamy tutaj funkcję wyciskarki, którą wykorzystać można do cytrusów, zwłaszcza, że obecnie mamy sezon na pyszne czerwone pomarańcze. Dodatkowo mamy w tym sprzęcie również opcję wirówki odśrodkowej, możliwość przygotowania popularnych smoothies, a także wielu innych smakowitych koktajli. Wyciskarka tego rodzaju jest odpowiednia dla osób, które cenią sobie zdrowy styl życia i chcą funkcjonować zgodnie z rytmem natury. Z taką wyciskarką soki przygotowuje się szybko, cicho i można zachwycić się wyjątkowymi smakami. To idealny początek wiosennego dnia.

NOVIS - Wyciskarka do soku Vita Juicer - zielony

Nowoczesne blendery

Funkcjonalne wyposażenie kuchenne pozwala na większą kreatywność w kuchni. To idealny pomysł, jeśli chcemy żyć zdrowo i urozmaicać kulinarnie każdy dzień. Wiosną niezbędny okazuje się także nowoczesny blender, który spełni nasze oczekiwania i będzie przydatny w każdej sytuacji. Najlepiej postawić na sprzęt z dodatkami. Dobrym rozwiązaniem jest blender posiadający nóż w postaci gwiazdy, służący do upłynniania owoców i warzyw, a także sprawdza się przy siekaniu, mieleniu i rozdrabnianiu. Skomponujemy z nim pyszne koktajle, soki oraz przygotujemy owoce i warzywa do wiosennej, kolorowej sałatki. Dodatkowo warto postawić na końcówki odpowiednie do kruszenia lodu, przygotowania puree, a także tworzenia przecierów, które będą pyszną przekąską dla najmłodszych. Przyda nam się również spieniacz do mleka, dzięki któremu przygotujemy mrożone frappe na gorące wiosenne dni. Nowoczesny blender posiada dodatkowo końcówkę odpowiednią do ubijania śmietany czy białek. To idealne rozwiązanie, dzięki któremu przygotujemy ciasta, desery, ale także wyśmienite sosy, majonez oraz fantazyjny mus owocowy.

KITCHENAID - Blender Artisan - mandarynka

Akcesoria do warzyw

Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw wiosny, warto postawić także na odpowiednią tarkę. W ten sposób przygotowanie warzyw i owoców do sałatki, nie będzie stanowić żadnego problemu. Warto tutaj wybrać sprzęty wykonane ze stali nierdzewnej i działające automatycznie. Dzięki temu nie będziemy musieli wkładać wysiłku w tarcie produktów. Z takim wyposażeniem z pewnością przygotujemy wspaniałe soki, sałatki i przekąski na wiosenne dni.

SPRAWDŹ OFERTĘ MAREK NOVIS, KITCHENAIDWMF