Oczyść się z toksyn – produkty o działaniu oczyszczającym, którymi można wzbogacić sok

Opublikowano przez Redaktor

Świeżo wyciskane soki są wspaniałym źródłem witamin i minerałów w najczystszej formie. Regularne ich picie przyczynia się do poprawy naszego zdrowia, wyglądu fizycznego i samopoczucia i dodaje witalności.

 

Świeże soki mogą być także doskonałym i bardzo skutecznym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn. Należy jedynie wiedzieć, w jaki sposób je skomponować i o jakie dodatkowe składniki je wzbogacić, aby efekt oczyszczania był najlepszy. Dzięki oczyszczaniu za pomocą soków, pomożemy organizmowi w szybszym pozbyciu się toksyn, nagromadzonych przez lata w komórkach naszego ciała. Zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia dieta, papierosy, alkohol, leki – te wszystkie czynniki przyczyniają się do wzrostu poziomu toksyn w naszym organizmie, co może skutkować znacznym zmniejszeniem odporności, złym samopoczuciem, brakiem energii, alergiami, czy poważnymi chorobami.

 

Dobrym sposobem na stworzenie wspaniałego koktajlu oczyszczającego, będzie napój na bazie zielonych owoców i warzyw. Do jego przygotowania możemy użyć selera naciowego, natki pietruszki, owoców kiwi, sałaty, szpinaku czy brokułów. Zielone warzywa zawierają bardzo dużo chlorofilu, substancji, która ma działanie silnie oczyszczające komórki. Taki koktajl będzie wyśmienity z dodatkiem soku pomidorowego, pieprzu i odrobiny soli. Chlorofil jest składnikiem sprzyjającym odnowie i regeneracji organizmu, ma także świetne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu dba o naszą młodość i piękny wygląd. Jego skład chemiczny przypomina skład hemoglobiny (która jest w organizmie ludzkim substancją krwiotwórczą).

 

Jeśli zależy nam na podobnym efekcie, ale zdecydowanie preferujemy soki na bazie owoców, możemy dodać do nich chlorelli. Chlorella jest glonem morskim, zawierającym ogromną dawkę chlorofilu. Oprócz niego jest także doskonałym źródłem białka i witaminy B12, dlatego polecana jest weganom i wegetarianom, jako świetne uzupełnienie bezmięsnej diety. Chlorella jest także niezwykle bogata w beta karoten, wykorzystywany przez organizm do produkcji witaminy A. Chlorella ma formę zielonego proszku (choć jest dostępna także w kapsułkach). Wystarczy dodać 1-2 łyżeczki do szklanki owocowego soku, aby odczuć na sobie jej niezwykłe właściwości. Podobne działanie do chlorelli ma także młody jęczmień, który zawiera dodatkowo bardzo dużo żelaza (więcej niż szpinak!) i błonnika (będzie więc świetny dla osób odchudzających się). Młody jęczmień najlepiej smakuje z sokami na bazie jabłka. Zarówno chlorellę, jak i młody jęczmień bez problemu kupimy w sklepach ze zdrową żywnością a nawet większych supermarketach.

 

Świetne działanie oczyszczające ma także kolendra. Kolendrę z powodzeniem kupimy w większych sklepach spożywczych, jako niewielki, pięknie pachnący krzaczek w doniczce (suszone ziarna kolendry nie nadają się). Aby odczuć oczyszczające działanie kolendry, wystarczy regularnie dodawać kilka listków do owocowych lub warzywnych soków. Kolendra, dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi i aromatowi znacząco wzbogaci smak naszego koktajlu.