4 owoce wspomagające odchudzanie

Opublikowano przez Redaktor

Chociaż owoce nie zawsze są zalecane w diecie ze względu na dużą zawartość cukru, istnieją takie z nich, które nie tylko nie obarczą nas przesadnymi kaloriami, ale wręcz pomogą nam zrzucić zbędny balast. Wspomagają bowiem procesy trawienne, oczyszczają organizm z toksyn i pobudzają nasz organizm do efektywnego spalania tłuszczu.
Wszystkie osoby, które toczą walkę z nadmiernymi kilogramami, doskonale wiedzą, jak demotywujące jest ciągłe uczucie głodu i jak skutecznie potrafi zniechęcić brak jakichkolwiek efektów. Dlatego jeżeli stajesz na wadze i nie widzisz poprawy, mierzysz się w pasie, a miarka wskazuje wciąż tę samą liczbę centymetrów, wprowadź do swojej diety owoce, które pomogą Ci w odchudzaniu. Dziś przedstawiamy pokrótce cztery z nich.

1. Grejpfrut pomoże w spalaniu tłuszczu

grejpfrut
Nie wszyscy lubią go przez wzgląd na jego mocno kwaskowy, cierpki smak. Tymczasem grejpfrut jest nie tylko doskonałym sposobem na orzeźwienie, ale także kopalnią witamin i minerałów. Co więcej, posiada on właściwości odchudzające – usprawnia procesy przemiany materii, reguluje gospodarkę węglowodanową i tłuszczową, poprawia pracę naszych jelit, a do tego pomaga usunąć z organizmu zbędne toksyny i – co najważniejsze – pobudza spalanie tłuszczu. Ponieważ posiada niski indeks glikemiczny, po jego zjedzeniu cukier uwalniany jest stopniowo, co z kolei zapobiega napadom głodu.

2. Opuncja figowa zahamuje głód

owoce-na-odchudzanie
Owoce tego kaktusa mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie oraz uzyskanie wymarzonej, szczupłej sylwetki. Dzieje się tak dlatego, że skutecznie minimalizują one poczucie głodu, a do tego zmniejszają wchłanianie się tłuszczów i działają na nasz organizm odtruwająco. Można je jeść na surowo bądź przygotowywać z nich soki. Opuncję figową znajdziemy także w przetworach oraz składach dobrych jakościowo herbat, także tych, polecanych przy odchudzaniu. W Meksyku, z którego opuncja pochodzi, używa się jej także w celach leczniczych – u cukrzyków w celu obniżania poziomu glukozy we krwi, a także podczas leczenia dolegliwości żołądkowo-jelitowych, a nawet okładania ran.

3. Papaja usunie szkodliwe toksyny

owoc na odchudzanie
Swoje cudowne właściwości papaja zawdzięcza papainie, czyli enzymowi, odpowiedzialnemu za procesy trawienne, spalanie białek oraz – w efekcie – tkanki tłuszczowej. Okazuje się nieoceniona także w kwestii usuwania z organizmu szkodliwych toksyn, a także zbawiennego wpływu na nasz układ pokarmowy. Dlatego też papaja zalecana jest nie tylko osobom odchudzającym się, ale także cierpiącym na wzdęcia, zaparcia oraz nadkwasotę.

4. Ananas poprawi trawienie

ananas
Także w składzie ananasa znajdziemy cenny enzym, zwany tym razem bromeliną – odpowiedzialny jest on za rozkład białek, dzięki czemu kojąco wpływa na nasze procesy trawienne. Co więcej, zawiera znaczne ilości błonnika, który z kolei wyśmienicie reguluje pracę naszych jelit. Nie mówiąc już o tym, że ananas świetnie sprawdza się w walce z uciążliwą skórką pomarańczową, z jaką zmagają się niemal wszystkie panie.
Pamiętajmy jednak, że największe właściwości odżywcze mają świeże soki, nie zaś te w jakikolwiek sposób przetwarzane.